Logo – ciekawy element odzieży reklamowej z haftem i nadrukiem - blog - RAVEN

Logo – ciekawy element odzieży reklamowej z haftem i nadrukiem

Klienci producenta Raven na odzieży promocyjnej i roboczej najczęściej umieszczają nadruk lub haft reklamowy w postaci logo swojej firmy. Jaka jest historia logotypu? Dlaczego to właśnie ten rodzaj emblematu do dnia dzisiejszego cieszy się tak dużą popularnością?

Geneza logo

Nazwa logo jest skróconą formą logotypu – słowa pochodzenia greckiego (logos – słowo; typos – odcisk, obraz). Termin ten pojawił się w latach trzydziestych XX wieku. Logo oznacza interpretację graficzną nazwy firmy, która jednocześnie ma na celu rozpowszechnienie danej marki. Psychologowie dowodzą, że połączenie brzmienia danego wyrazu z uproszczonym, ale atrakcyjnym obrazkiem, sprawia, że ludzie lepiej zapamiętają to słowo (w tym przypadku – nazwę firmy).

Logo - element odzieży reklamowej, projektowanie logo, odzież z logo firmowym
Logo - element odzieży reklamowej, projektowanie logo, odzież z logo firmowym
Logo - element odzieży reklamowej, projektowanie logo, odzież z logo firmowym
Logo - element odzieży reklamowej, projektowanie logo, odzież z logo firmowym

Korzyści wynikające z logotypu

Logo przykuwa uwagę odbiorcy, a tym samym podświadomie wiąże go emocjonalnie z prezentowaną marką. Często również wywołuje określoną reakcję – na przykład skorzystanie z usług danej firmy. W związku z tym, że logo nie jest przypadkowo skonstruowanym znaczkiem, a dokładnie przemyślanym elementem strategii marketingowej doskonale sprawdza się na odzieży reklamowej i roboczej. Na przykład koszulki z logo, które podarujesz swoim klientom będą nie tylko miłym gestem w ich kierunku, ale w pewien sposób zwiążą daną osobę, z Twoją marką. To samo dotyczy Twojego zespołu, którego członkowie ubrani w strój z nadrukiem lub haftem reklamowym przedstawiającym logotyp Twojej firmy, będą czuli się wspólnotą, co natomiast spowoduje zwiększenie wydajności ich pracy.

Jak zaprojektować logo?

W związku z tym, że logo jest podstawowym elementem kreowania świadomości marki, nie może się bez niego obyć żadna szanująca się firma. Co jednak zrobić, żeby projekt logotypu był na tyle interesujący, aby dawał efekty w postaci większych zysków? Niestety nikt jasno nie określił zasad tworzenia elementów graficznych tego typu. Nasza rada – nim zaczniesz zastanawiać się nad tym, jak powinno wyglądać logo Twojej działalności, obejrzyj kilka znaków firmowych zarówno najsłynniejszych marek jak i swojej konkurencji. Następnie dokładnie przemyśl to, co Ty chciałbyś powiedzieć za pomocą logo swoim klientom. Ze skonkretyzowanym projektem warto udać się do grafika, który odpowiednio przetworzy i uzupełni Twój pomysł. Kiedy już powstanie firmowe logo, musisz pamiętać o jego zastrzeżeniu, aby nikt inny nie mógł podszywać się pod Twoją markę.

 

Umieszczając haft lub nadruk reklamowy z logo swojej firmy na odzieży roboczej oraz promocyjnej, zwiększasz swoje szanse na sukces. Dzięki działaniom marketingowym tego typu zmieniasz swój wizerunek w oczach osób postronnych, które widzą Cię jako profesjonalistę, a co z tego wynika – poważnego partnera biznesowego. Raven oferuje atrakcyjną odzież reklamową i roboczą najwyższej jakości! Chcesz zmienić image swojej firmy? - Chętnie Ci w tym pomożemy.

 

 

Kolejny artykuł: Nowa odsłona odzieży reklamowej – historia działań marketingowych w przemyśle tekstylnym

kontakt firma Raven

skontaktuj się z nami

48 42 650-97-60
raven@raven.com.pl

space
wycena Raven

Poproś o

bezpłatną wycenę

space