Czy ubrania polarowe tracą na popularności? - blog- RAVEN

Czy ubrania polarowe tracą na popularności?

Bluzy polarowe

Polar jest sztuczną tkaniną stworzona z PET, która doskonale nadaje się do ocieplania kurtek, kamizelek, spodni narciarskich oraz szycia samodzielnych okryć wierzchnich i bluz. To dzianina wykonana z materiału poliestrowego, wyprodukowanego przemysłowo przez człowieka. Pomimo tego, że jest maszynowo wygenerowaną dzianiną, odznacza się wyjątkową miękkością, jest przyjemna w dotyku i posiada szereg funkcjonalnych właściwości. Czy wiesz, jakich dokładnie?

Imponujące zalety materiału polarowego

Opisywany materiał to bardzo trwała tkanina. Jest elastyczna i dokładnie dopasowuje się do sylwetki nosiciela. Nie przepuszcza wody, wyjątkowo dobrze zatrzymuje ciepło i szybko schnie. Dzięki temu, że polar jest sztucznym tworzywem, stworzona przy jego użyciu odzież nie sprawia problemów z konserwacją, a co za tym idzie niemal zawsze dobrze wygląda i inaczej niż ma to miejsce w przypadku swetrów, nie „mechaci się”. Polar jest tym materiałem, który nie przyjmuje zapachów z zewnątrz oraz jest wysoko izolacyjny, dlatego też tak doskonale sprawdza się jako tkanina tworząca odzież sportową i turystyczną. 

firmowe bluzy polarowe z nadrukowanym logo lub haftem
firmowe bluzy polarowe z nadrukowanym logo lub haftem

Praktyczne informacje o polarze


Dla wszystkich tych, dla których ubrania polarowe wciąż zajmują bardzo wysokie miejsce w rankingu odzieży funkcjonalnej, prezentujemy kilka przydatnych informacji, dotyczących samego materiału i zasad jego odpowiedniej konserwacji.

Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że przed rozpoczęciem każdego prania, najlepiej wywinąć ubranie na lewą stronę, nie zapominając o zapięciu wszystkich suwaków. Jeśli wciąż stoisz przed wyborem swojego idealnego polarowego stroju, dobierz odpowiedni model i dopasuj go do swoich potrzeb.

Dokładnie sprawdź odpowiednią grubość wybranej części garderoby. Większa gramatura determinuje zatrzymywanie ciepła i nadaje odpowiednią grubość wybranym modelom. Co istotne, cieńsze bluzy polarowe odróżnić można pod względem długości zamka błyskawicznego, który akurat w przypadku tego modelu jest krótszy.


Jeśli masz w planach dłuższą wycieczkę rowerową, dobierz funkcjonalny produkt z kapturem i kieszeniami, a wybierając określony krój pamiętaj o tym, że te przylegające do ciała nie zawsze zdadzą egzamin. Najlepiej, jeśli pod Twoją polarową bluzą lub kamizelką wygospodarujesz nieco przestrzeni na jeszcze jedną warstwę.

Wydaje się, że polar swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Producent odzieży reklamowej RAVEN jednak wciąż wierzy w jego funkcjonalność i wygodę użytkowania. Nasze produkty tym samym prezentują m.in. koszulki reklamowe, robocze bluzy i bezrękawniki wykonane właśnie z tego materiału, idealne do umieszczenia na nim Twojego logo i wykorzystania przez Twoich pracowników w trakcie nadchodzącej pory roku, już nie tylko w funkcji odzieży wierzchniej.

Polar większości z nas kojarzy się z odzieżą sportową. Ze względu na to, że jest materiałem, który utrzymuje ciepło i jest jedną z trwalszych tkanin, zostaje tak chętnie wykorzystywany przez większość producentów odzieżowych. Ten wynaleziony w 1979 roku materiał ponownie wraca do łask, o czym świadczy nowoczesny design oraz nadchodząca pora roku, sprzyjająca narciarskim wyjazdom.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą i wybrania ubrań polarowych. Z pewnością znajdziesz model idealny dla siebie!

 

 

Kolejny artykuł: Branding restauracji – o czym pamiętać w kwestii odzieży gastronomicznej?

kontakt firma Raven

skontaktuj się z nami

48 42 650-97-60
raven@raven.com.pl

space
wycena Raven

Poproś o

bezpłatną wycenę

space