Dlaczego warto wykorzystywać ubrania do celów reklamowych?

Dlaczego warto wykorzystywać ubrania do celów reklamowych?

odzież reklamowa, bluzy reklamowe, koszulki tshirt reklamowe
odzież reklamowa, bluzy reklamowe, koszulki tshirt reklamowe

Wielu osobom bluzy reklamowe kojarzą się z nachalnym przekazem, jednakże tak jest tylko w przypadku tych obrań, które są wykonane bez pomysłu. W pozostałych przypadkach ubrania stanowią świetną dźwignię marketingową, która pozwala na stworzenie użytecznej rzeczy, która dodatkowo pozwoli promować markę.

Jak „działają” ubrania reklamowe?

Wszystko opiera się na podstawach psychologii zakupowej. Czyli im częściej potencjalny klient widzi nasze logo, czy materiały reklamowe, to tym mocniej zapada mu w pamięć. Nawet, jeśli w danej chwili nie potrzebuje dostarczanych przez Ciebie produktów, to w chwili, gdy tak się stanie, przypomni sobie… sam się zapewne domyślasz kogo.

Warunek powodzenia?

Podstawa to oczywiście zadbanie o to, aby grafika na bluzie była zaprojektowana z pomysłem. Żeby nadawała się do noszenia na co dzień, bez ryzyka, że osoba nosząca zamieni się w słup ogłoszeniowy. Dzięki atrakcyjnej formie możesz być przekonany, iż bluzy reklamowe będą noszone w różnych miejscach, a tym samym przekaz zawarty na grafice dotrze do szerszej liczby osób.

Postaw na wysoką jakość wykonania

Nie tylko grafika, ale i materiał ubrania nie powinien pozostawiać nic do życzenia pod względem jakości. Jeśli nie chcesz być później kojarzony przez klientów jako firma, która za darmo rozdaje wyłącznie tandetne, to zdecydowanie lepiej wydać nieco więcej, ale stworzyć ubrania reklamowe, które świetnie wyglądają i będą bez wstydu noszone.

Jesteś zainteresowany tym, aby również i w Twojej firmie wdrożyć podobne rozwiązania? Chętnie Ci w tym pomożemy, wystarczy że skontaktujesz się z naszym przedstawicielem, a on dokładnie objaśni Ci cały proces i razem zdecydujecie, co będzie najlepsze w przypadku Twojej firmy.

Od czego zaczyna się projektowanie ubrań reklamowych?

Zapewne zdajesz sobie sprawę, jak ciekawe możliwości marketingowe wynikają z posiadania własnych ubrań reklamowych z grafiką. Natomiast, czy zastanawiałeś się, w jaki sposób one powstają? Gdzie cały proces ma swój początek i co w tym wszystkim jest najważniejsze? W dzisiejszym wpisie przybliżamy kilka ciekawostek, abyś mógł przekonać się, jak realizujemy zamówienia dla naszych klientów oraz na co zwracamy szczególną uwagę.

Wstępna koncepcja – pomysł jest najważniejszy

Skupiamy się na tym, aby ubranie, czy materiał nie wyglądały jak ulotka reklamowa. Tylko wtedy ludzie będą chcieli go nosić, czy używać podczas codziennych zajęć. Dlatego też ogromną wagę przywiązujemy do wstępnej koncepcji graficznej, aby maksymalnie dopracować ją pod każdym względem. Ten etap to także konsultacje z klientem, aby ewentualnie doprecyzować niektóre kwestie i przystąpić do kolejnego kroku.

Projektowanie i wybór nośnika

Nośnikiem w tym przypadku może być np. koszulka, czapka, czy fartuch gastronomiczny. Na tym etapie projektant rozplanowuje umieszczenie grafiki, aby była dobrze widoczna, a jednocześnie niezbyt nachalna dla odbiorców. Wielu osobom wydaje się, że kiedy mówimy o odzieży reklamowej, to zazwyczaj mamy na myśli np. darmowe koszulki reklamowe z nadrukiem rozdawane kontrahentom, czy klientom. Tymczasem niekoniecznie tak jest. W zdecydowanej większości przypadków odzież jest użytkowana na co dzień przez pracowników firm, a dzięki np. logo na koszuli mogą się jeszcze mocniej zidentyfikować z danym miejscem. 

Przede wszystkim warto odejść od myślenia, jakoby odzież reklamowa była kosztem. Traktujmy ją raczej jako inwestycję w mocniejszą rozpoznawalność naszej marki. Owszem nie można jej rozpatrywać na podobnym poziomie co np. reklama w social mediach, gdzie jednoznacznie widzimy, czy daje zwrot, czy nie. Warto jednak inwestować w rzeczy, które przyniosą korzyści w nieco dłuższej perspektywie.

 

 

Kolejny artykuł: Złoty i czarny – doskonałe połączenie. Mini luksus zamknięty w hafcie.

kontakt firma Raven

skontaktuj się z nami

48 42 650-97-60
raven@raven.com.pl

space
wycena Raven

Poproś o

bezpłatną wycenę

space