Zdobienie materiałów – wybierzesz tradycję czy element nowoczesności? blog Raven

Zdobienie materiałów– wybierzesz tradycję czy element nowoczesności?

Wyszywany ornament wciąż w modzie

Bez względu na to, jaki rodzaj zdobienia wybierzesz, metoda wyszywania oryginalnych wzorów na materiale wciąż pozostaje tą najbardziej szlachetną i kojarzy się z wysoką jakością produktu. Hafciarstwo znane już w starożytności, to jedna z tych metod, która dzięki swojej uniwersalnej formie, zawsze pozostaje aktualna. Finalny efekt wyhaftowanych produktów zasługuje na szczególne wyróżnienie i zagwarantuje zdecydowanie dłuższe użytkowanie niż w przypadku odzieży ozdabianej innymi metodami. Różnorodność dostępnych dziś sposobów haftowania jest szeroka, dlatego od tego, który spośród bogatego spectrum wybrać, wiele zależy.

 

O hafcie wiemy niemal wszystko. Sprawdź, jakie rodzaje ornamentacji odzieży możemy Ci jeszcze zaproponować!

Odrobina tradycji

haft tradycyjny
Haft tradycyjny

Jednym z rodzajów haftu, który pojawia się wciąż najczęściej, to haft tradycyjny. Idealnie nadaje się do ozdoby odzieży uszytej z różnych włókien, w tym bluz, koszulek, spodni i sukienek. Doskonale wygląda na nieco „grubszych” tkaninach jeansowych, koszulach z flaneli, na bawełnie, a nawet na wełnianej„jodełce”, wykorzystywanej między innymi do tworzenia długich zimowych spódnic, sukienek i spodni. Formuła haftu tradycyjnego nie odbiega od tej, którą tworzyły nasze babcie. Jest po prostu unowocześniona o nowe, zaawansowane technologicznie maszyny hafciarskie, a skończony produkt stanowi ulepszoną wersję wypracowanej produkcji szycia i wyszywania, która pojawiała się już w poprzednich pokoleniach.

Współczesne innowacje

Haft z elementem nadruku
Haft z elementem nadruku

Haft komputerowy

Obecnie, coraz bardziej popularnym rodzajem dekoracji, staje się haft wykonany techniką komputerową oraz haft połączony z drukiem. W dobie mechanizacji i unowocześniania przemysłu, także włókienniczego, realizacja tych metod ozdoby materiałów przebiega zdecydowanie sprawniej. Dzięki nieprzecenionej dokładności i staranności w naniesieniu wzoru, haft komputerowy oraz ten bogaty w elementy nadruku, bez problemu da się wykorzystać także w masowej produkcji. Dzięki ilościowo nieograniczonej produkcji materiałów z ornamentem, opisywane rodzaje haftu stają się idealne do wykorzystania między innymi w tworzeniu hurtowej ilości ubrań promocyjnych, roboczych oraz akcesoriów dla pracowników.

Inny haft do ozdoby a różne materiały

haft 3D, aplikacje na tkaninach
Haft 3D

Haft 3D

W zależności od tego, jakim typem odzieży lub akcesoriów do ornamentu dysponujemy, warto zastanowić się nad ich konkretną metodą wykonania. Obok haftu komputerowego i tradycyjnego proponujemy również ciekawy haft 3D, aplikacje na tkaninach oraz haft inkrustacyjny. Te formy ozdabiania doskonale nadają się do wykorzystania do toreb, plecaków, ręczników, rękawic, a nawet smyczy czy koców. Materiały, na jakich wykonujemy hafty, to między innymi delikatny jedwab, lekki tiul, naturalna juta, bawełna, poliester, a nawet len. Warto wcześniej założyć, jaki efekt chcemy uzyskać, poprosić o poradę specjalisty i dobrać w tym celu odpowiednią formułę haftu.

Zapewniamy, że nasza produkcja spełni wszystkie oczekiwania klientów i stanie się elementem wyróżniającym zarówno Twoją firmę, jak i pracowników.

 

Dowiedz się więcej o nas i naszej bogatej ofercie!

kontakt firma Raven

skontaktuj się z nami

48 42 650-97-60
raven@raven.com.pl

space
wycena Raven

Poproś o

bezpłatną wycenę

space